Пн-Пт: з 9:00 до 19:00
Сб: з 9:00 до 17:00, Нд: вихідний
Хірургічна стоматологія – це напрям, який займається діагностикою та лікуванням захворювань ротової порожнини за допомогою оперативних втручань. Це дозволяє вирішити проблеми, з якими неможливо впоратися іншими методами. Водночас, хірургічна стоматологія тісно пов`язана з терапевтичною стоматологією, ортопедією, ортодонтією та іншими галузями стоматології, та допомагає комплексно проводити стоматологічне лікування якнайкращим чином.
Які види хірургічної допомоги можна отримати в ДентАрт?
1. Видалення зубів – хірургічна операція, яка полягає у вилученні зуба зі щелепи за допомогою спеціальних інструментів. Це досить поширена процедура, яка може бути
призначена з різних причин:
Зруйновані зуби: якщо зуб сильно пошкоджений і його неможливо відновити за допомогою пломби чи коронки.
Інфекції: якщо вони не піддаються лікуванню антибіотиками, видалення може бути єдиним способом зупинити поширення зараження.
Зуби мудрості: якщо прорізаються неправильно або не мають місця в ротовій порожнині, можуть призвести до болю, скупченості зубів та інших проблем.
Підготовка до протезування: якщо необхідно зробити місце для протезів.
Ортодонтичне лікування: якщо необхідно зробити місце для переміщення інших зубів.
2. Видалення молочних зубів – операція з вилучення тимчасових (молочних) зубів з ротової порожнини дитини. Зазвичай це відбувається природним шляхом, коли постійні зуби прорізуються і витісняють молочні. Однак, іноді виникає необхідність видаляти молочні зуби штучно: коли вони не випали вчасно, заважають росту постійного або призводять до викривлення інших зубів.
3. Операції на мʼяких тканинах – хірургічні втручання, які проводяться на слизовій оболонці, яснах, вуздечках язика та губи, а також на інших м`яких структурах. Задача
таких операцій – усунути патології, покращити естетику посмішки або підготувати ротову порожнину до інших стоматологічних процедур.
Коли варто звернутися за хірургічною допомогою? Показання
Зазвичай до хірурга може скерувати інший спеціаліст клініки або ваш лікуючий лікар, якщо бачить показання до хірургічного втручання. Водночас ви можете самостійно звернутися за консультацією хірурга-стоматолога, якщо помічаєте наступні ознаки:
У дорослого:
– Сильно зруйновані зуби (до рівня ясен)
– Біль, дискомфорт чи запалення в зоні зубів «мудрості»
– Ретиновані зуби «мудрості» (не виросли або виросли частково)
– Травми зубів, у т.ч. переломи, вивихи тощо
– Кісткові новоутворення (наприклад, кіста)
– Запалення мʼяких тканин (флегмона, абсцес, «флюс»)
У дитини:
– Затримка прорізування постійного зуба
– Молочний зуб ще не випав, а постійний росте біля нього
– Ускладнені каріозні процеси, запалення
– Травма зуба (удар, тріщина, скол, вивих та інші)
– Коротка вуздечка губи, язика (складнощі з вимовою, харчуванням)
– Запалення мʼяких тканин
Якщо ви (ваша дитина) маєте одну або декілька з перелічених ознак, одразу звертайтесь до лікаря. Не вдавайтесь до самолікування – народні засоби можуть зняти симптоми, але не усунути причину.
Які переваги дає хірургічна стоматологія?
Звертаючись за хірургічною допомогою, ви отримуєте швидке та ефективне вирішення проблеми:
Які протипоказання до хірургії?
Планову хірургію бажано відтермінувати, якщо у вас наявні:
– Гострі інфекційні захворювання: ГРВІ, грип, гострі запальні процеси в ротовій порожнині.
– Декомпенсовані хронічні захворювання: цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, психічні розлади.
– Вагітність 1 або 3 триместру: хірургічні втручання в ротовій порожнині під час вагітності проводяться лише у крайніх випадках за призначенням лікаря.
– Алергічні реакції на анестетики: перед операцією важливо повідомити лікаря про всі відомі алергії.
Якщо ж хірургія невідкладна, лікар буде індивідуально зважувати всі «за» і «проти» перед проведенням втручання. Обовʼязково і в деталях повідомте лікаря про стан свого організму, щоб спеціаліст міг порадити найкращий варіант лікування саме для вас.
Етапи хірургічного лікування
1. Огляд та консультація лікаря-хірурга-стоматолога.
Перш за все лікар візуально вивчає стан ротової порожнини, визначає діагноз та необхідність оперативного втручання, обирає оптимальний метод лікування та обговорює з вами.
2. Діагностика.
За необхідності призначаються додаткові обстеження (рентген, комп`ютерна томографія), щоб визначити методику втручання та обговорити з вами процес лікування
та реабілітації.
3. Підготовка до операції.
Лікар підбирає анестезію, дає рекомендації щодо підготовки (наприклад, не вживати їжу за кілька годин до втручання, або навпаки поїсти та прийняти ліки).
4. Проведення операції.
Хірургічне втручання може тривати від декількох хвилин до декількох годин, залежно від складності. Протягом операції наша команда постійно підтримує вас, супроводжує, розказує порядок дій, перебуває поряд і слідкує за вашим станом. Ми діємо за чіткими протоколами і створюємо всі умови для надійного та безпечного результату лікування.
Хірургічні втручання проводяться під анестезією, тож весь процес буде безболісним і передбачуваним для вас.
5. Післяопераційне відновлення та реабілітація.
Після операції лікар дає рекомендації щодо догляду за раною, прийому знеболювальних та інших препаратів, дотримання режиму харчування. Може призначити додаткові візити для огляду, контролю стану, зняття швів тощо.
Що ще важливо знати? Додаткові рекомендації
Памʼятайте, усі стоматологічні негаразди можна вирішити, якщо вчасно відвідати лікаря. Не соромтесь звернутись за консультацією і поставити всі запитання, які вас турбують. Ми працюємо для того, щоб покращити ваше життя!
Наші фахівці з хірургії
Пн-Пт: з 9:00 до 19:00
Сб: з 9:00 до 17:00, Нд: вихідний